Jednohrobové pomníky

Jednohrobové pomníky

Pomníky vyrábame z prírodných kameňov z prvej akostnej triedy pomocou CNC automatizovanej výroby. K pomníku máme k dispozícii širokú ponuku pomníkových doplnkov z prírodného materiálu, konglomerátu, nerezu alebo bronzu.

Jednohroby alebo jednohrobové pomníky sú typické najmä pre mestá no i tam sa vyskytujú v menšej miere. Bežný jednohrobový pomník má dĺžku základu rovnakú ako dvojhrob, čiže približne dva a pol metra, no je užší, zvyčajne meter alebo niečo nad jeden meter. Takýto pomník je lacnejší ako dvojhrob, vzhľadom na svoje rozmery vyžaduje aj menej starostlivosti. Jednohrob je častá voľba pri náhlom úmrtí mladého človeka v rodine.

Jednohrob môže byť zaujímavou alternatívou pri rekonštrukcii viachrobov, kam sa už nebude pochovávať. Vtedy sa pôvodný dvoj, či trojhrob zúži na jednohrob, vďaka čomu sa zjednoduší a uľahčí jeho údržba. V priestore okolo hrobu je potom možné položiť dlažbu, previesť výsadbu alebo osadiť lavičku, čo pri pôvodnom dvojhrobe často nie je možné.Možností ako zrealizovať jednopomník, ako skombinovať jednotlivé kusy a ich hrúbky je veľmi veľa, inšpirujte sa ukážkou našich prác v nasledujúcej galérii.

Nápisné dosky skladom. Všetky možné tvary a prevedenia samozrejme vieme vyrobiť podľa Vašich predstáv. 

Náhrobné kamene skladom. Ostatné verzie samozrejme vieme vyrobiť podľa Vašich predstáv.