Dlažba do exteriéru

EXTERIÉROVÁ DLAŽBA

Ako exteriérová dlažba sa často používa najmä žula v rôznych farebných odtieňoch s flambovaným povrchom, no čoraz obľúbenejšia je aj dlažba z pieskovcov, vápenca alebo bridlice s prírodným štiepaným povrchom. Pri niektorých typoch realizácií je možné použiť aj mramor, travertín alebo kvarcit.
Kamenná dlažba nemusí byť zásadne hrbolata, či drsná aby ostala protišmykovou. Vďaka inteligentnému vykurovaniu s vlhkostným a teplotným senzorom ostane suchá aj leštená dlažba a to za každého počasia. Prezrite si galériu exteriérových dlažieb a načerpajte inšpiráciu.
Prírodný kameň je najlepšia voľba pre exteriérové dlažby. Či už sa jedná o chodníky zo žulových

Dlažba pre vysoko zaťažované povrchy

Neexistuje trvácnejšia dlažba pre exteriér ako žulová. Žula vďaka vysokému obsahu mimoriadne tvrdých a chemicky odolných materiálov je vhodná pre všetky typy exteriérových dlažieb, do verejného priestoru, na námestia, ale aj pre terasy či chodníky rodinných domov, či na budovanie príjazdových ciest. Podľa spôsobu použitia treba zvážiť hrúbku kameňa a jeho povrchovú úpravu. Žulové dlažby sú prakticky bezúdržbové, dodávame ich v menších aj veľkých formátoch a v množstve farebných odtieňoch.